Разследват CYTA за раздадени безплатни мобилни и лаптопи за 330 хиляди евро

Обяснения от CYTA за раздадени безплатни мобилни телефони, лаптопи и други устройства, на стойност 330000 евро за рекламни цели и с цел да задържат клиентите си, изиска генералния одитор на републиката.

От Сметната палата съобщават следното:

Във връзка с днешна публикация във в-к Филелефтерос, озаглавена „Безплатни мобилни телефони на политически партии и депутати от CYTA“,

от понеделник, 15 Септември 2014, Сметната палата поиска от CYTA доказателства, с които да оправдае сумата от около € 330,000, които са били изразходвани с рекламна цел под формата на мобилни телефони, лаптопи и други, раздадени безплатно или на промоционални цени в стремеж да задържат клиентите си.  CYTA първоначално отказа да даде информация, под предлог, че оборудването е било дадено на бизнес клиенти и по този начин имената представляват много чувствителна информация.

Когато им обърнахме внимание, че съгласно закона, главния одитор има право да изиска такава информация, получихме уверение, че скоро ще ни бъде предоставена.“