![negotiators2015b](https://bgfactorcy.net/wp-content/uploads/2015/06/negotiators2015b.jpg)
Главните преговарящи от двете страни започнаха още една среща в петък в рамките на подкрепяния от ООН процес за постигане на решение на кипърския проблем.
Кипърският гръцки преговарящ Андреас Мавроянис и кипърският му турски колега Йоздил Нами се срещнаха сутринта, за да продължат своята работа по сравняване и подготовка на бележки за всички мнения и въпроси.
Тяхната работа до момента, описана наскоро като „впечатляваща“ от специалния съветник на ООН Еспен Барт Ейде, ще послужи като основа за по-нататъшни преговори между лидерите на двете общности, президента Никос Анастасиадис и кипърския турски лидер Мустафа Акънджъ.
Предстоящите кръгове от преговорите ще включват взаимосвързани дискусии по различни глави, въз основа на това, което е изготвено от двамата преговарящи, според Ейде.
Следващата среща между двамата лидери и Ейде ще се проведе на 29 юни.
Коментирай първи