Нов голям мач на Лудогорец в ШЛ, орлите с шанс за ЛЕ след епична битка с Ливърпул

Отборът на Лудогорец стигна до равенството 2:2 срещу английския Ливърпул в мач от 5-ия кръг на група “B” на Шампионската лига.

Домакините успяха да поведат още в 3-ата минута с попадение на Дани Абало. Марселиньо стреля от далечно разстояния, Миноле изпусна топката и Дани Абало не сгреши.

Българския шампион издържа само 5 минути и в 8-ата след груба грешка на Козмин Моци Рики Ламбърт изравни резултата.

В 21-ата минута Мишо Александров центрира опасно и Коло Туре можеше да си отбележи автогол, но топката мина на сантиметри от вратата на Миноле.

В 37-ата минута Стърлинг изведе по страхотен начин Джордан Хендерсън и той не сгреши за 2:1.

В 66-ата минута играчите на Ливърпул направиха 2 невероятни пропуска. Първи Рики Ламбърт стреля с глава, но защитник на Лудогорец изби, а при добавката Хендерсън стреля изключително неточно.

В 82-ата минута Стърлинг се отличи с невероятен пропуск. Стивън Джерард го намери зад защитата и излязъл сам срещу Владо Стоянов той стреля право в тялото на вратаря.

В 88-ата минута Георги Терзиев изравни резултата след едно центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Ливърпул.

Отборът на Лудогорец остава на последното място в групата с 4 точки, колкото има и Ливърпул. Базел е 2-и с 6 точки, а едноличен лидер е Реал Мадрид с 15 точки.