Още една световна титла за България в бокса

Бойните спортове продължават да ни носят радост

Българка стана световен шампион по бокс.  Станимира Петрова спечели титлата в категория до 54 кг на първенството за жени в град Джеджу, Република Корея.

На финала тя победи европейската шампионка Марция Давиде (Италия) с 2:1 съдийски гласа. Италианските медии очакваха нова титла за европейската шампионка от Букурещ 2014.

Българската състезателка се представи много силно и уверено, като имаше превъзходство в три от четирите рунда на мача.

Тя получи предимство от реферите Йозеф Чер (Австрия) и Хьок Лий (Република Корея) от по 39:37 точки, а третият съдия Рахимзан Рисбаев (Казахстан) даде равенство 38:38.

Това е първо отличие на асеновградчанката, при първото ѝ участие на голямо първенство по бокс. Доскоро тя беше състезател по таекуондо.

Останалите ни участнички останаха без медали, тъй като отпаднаха до 1/4-финалите.