Културните събития този уикенд

Този уикенд ще се проведат фестивали, както в провинцията, така и в градовете, наред с партита на плажа, прожекции на открито и концерти на живо на уникални места на открито. Ето селекция от някои от най-вълнуващите събития този петък, събота и неделя.

В последния си етап, 20 -то издание на Международния фестивал на документални филми в Лимасол приключва тази събота с прожектирането на още три документални филма: „ Заварени заедно “ в 18:30 ч., „Енигма“ в 20:30 ч. и „Съдебна архитектура“ в 22:30 ч. Празненствата ще завършат с парти и музикални предложения от DJ Harama.

**

Друг фестивал този уикенд е Фестивалът на бирата в Пафос , който ще изпълни площада на средновековния замък с щандове за бира и храна и голяма сцена на брега на морето, където ще се изявят изпълнители. Певци, огнени артисти и диджеи ще забавляват тълпите от четвъртък до неделя, докато се провежда едно от най-големите бирени празненства в града. Вратите отварят в 18:00 часа.

**

В тихия селски квартал на Пафос, село Саламиу отново ще бъде домакин на фестивала Animafest този уикенд за 24 -ти път. Очаквайте вечери с прожекции на анимационни филми на открито от цял свят, аудиовизуални изпълнения на млади кипърски музиканти и художници, музика на живо.

**

В първото си издание е друг селски фестивал – Махалепският фестивал на Амиантос. Събитието, което се провежда тази събота и неделя в крайбрежния парк Хаджиктори на селото, е посветено на любимия летен десерт. През двата дни ще има разнообразни вкусове махалепи, включващи традиционни и по-модерни версии, музика на живо със Стефанос Пелеканис и Арети Кетиме, традиционни танци, работилници, игри, пазар с местни продукти и дори разходка с екскурзовод по природна пътека.

В Като Амиантос, заобиколен от високи дървета и свеж планински въздух, летният музикален фестивал „Като Амиантос“ продължава с още два концерта на живо този уикенд. В малкия открит театър „Дасус“, Андрия Демостенус и Манолис Неофиту ще съживят музиката на Микис Теодоракис, Манос Хаджидакис и песни от мюзикъли. Концертът започва в 20:00 часа и струва 13 евро. В неделя концерт на живо с джаз ще изпълни гората с музиката на Хърби Ханкок, докато четирима кипърски музиканти отдават почит на американския джаз изпълнител.

**

За доза слънчево реге и спокойна лятна атмосфера, фестивалът One Love ще ви предложи чисти реге звуци този уикенд в Пафос. Провеждан в Base Venue в Тими, фестивалът ще посрещне реге изпълнители от Кипър и чужбина, както и диджеи, които ще се изявяват от петък до неделя.

**

В Пафос се провеждат и градинските прожекции в Attikon от Kimonos Arts Centre. Следва филмът „ Страх и отвращение в Лас Вегас“ , който ще бъде прожектиран в петък вечер от 21:00 часа на английски език с гръцки субтитри.