Волейболистките на България нокаутираха Русия в Баку

България записа първи успех при дамите в турнира по волейбол на Европейските игри в Баку

Възпитаничките на Драган Нешич попиляха Русия с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:20).

Стартиращият мач за България беше загубен от Германия с 2:3 гейма.

В първия гейм българките наложиха превъзходството си и спечелиха с 25:16. Втората част предложи доста емоции и беше доста оспорван, но след отлична игра “лъвиците” спечелиха с 25:22 за 33 минути игра.

Третият гейм започна добре за българките и те поведоха с 21:12, но в този момент играта им забуксува и “Сборная” се върна в мача, след като направи 7 поредни точки, за да намали резултата до 21:19. Димитрова успя да реализира 22-ата точка за България. Русева направи великолепен блок за 24:20, а победната точка направи Елица Василева.

Така България записа успех с 3:0 гейма след мач продължил почти час и половина. Христина Русева се отчете със 17 точки за успеха, а Елица Василева записа 14. Емилия Николова се отчете с 11. За рускините Дария Исаева записа 11 точки.

В следващата си среща българките ще играят със Сърбия на 17 юни от 12:30 часа.